Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 24.11.2023

IMG_4676Szeroko rozumiane zachowawcze postępowanie korekcyjne stanowi podstawowy sposób usuwania zaburzeń statyki ciała, lub łagodzenia tych zaburzeń i ich następstw. Dlatego regularnie ćwiczymy pod czujnym okiem pani Sylwii. W ramach rozgrzewki rozpoczęliśmy od zabawy pt. „Marchewki”. Pani była ogrodnikiem, a my leżąc na plecach i trzymając się mocno pod ręce udawaliśmy, że jesteśmy marchewkami. Pani próbowała nas wyciągać za nogi, a my z całej siły staraliśmy się utrzymać na podłodze. Ten kogo pani Sylwia „wyrwała” stawał się pomocnikiem ogrodnika i także „wyrywał marchewki”. W części głównej rozciągaliśmy mięśnie, wzmacnialiśmy je i ćwiczyliśmy równowagę z taśmą theraband. Następnie wykonywaliśmy ćwiczenia, które wzmacniały nasz gorset mięśniowy. W parach zamienialiśmy się w „skały” i nie dawaliśmy się ruszyć partnerowi. Kolejno wiosłowaliśmy udając, że płyniemy łodzią na wyścigi z należytą starannością tak, aby nie zgubić bagażu. Później udawaliśmy wielbłądy, które muszą przenieść pakunek w wyznaczone miejsce. Na zakończenie budowaliśmy wspólnie wieże z woreczków sensorycznych, najpierw pokonując skokami obunóż wyznaczoną trasę.