Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 22.12.2023

IMG_6403Zabawy rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową obejmują współpracę wzroku, rąk i nóg. Zanim przejdziemy do czynności wymagających precyzyjnych i złożonych ruchów, warto skupić się na prostych zabawach, tak by dziecko osiągało kolejne umiejętności stopniowo. Ważne, by wspomagać koordynację wzrokowo-ruchową, szczególnie w okresie wczesnego dzieciństwa, okresie przedszkolnym, gdy rozwój dziecka jest bardzo intensywny. Rozpoczęliśmy od zabaw z kartką papieru. Pierwsza zabawa „łódka” miała na celu utrwalenie umiejętności utrzymywania prawidłowej postawy ciała, siedząc w siadzie skrzyżnym. Następnym zadaniem było utrzymanie równowagi w taki sposób, aby karta złożona na pół i ułożona na kolanie, nie spadła. Następnie wykorzystaliśmy kartkę do ćwiczeń stóp, staraliśmy się ją odwracać raz na jedną, raz na drugą stronę a na końcu musieliśmy ja zwinąć w kulkę. W części głównej ćwiczyliśmy koordynację pokonując tor przeszkód prowadząc woreczek między pachołkami. Następnie pani Sylwia ustawiła poduszkę sensoryczną, a wokół niej woreczki i naszym zadaniem było podrzucić woreczek nogami, opierając ręce na dysku. Ćwiczenie okazało się dość trudne, musimy jeszcze to potrenować. Następnie wykorzystaliśmy kolorowe obręcze i hula-hop do ćwiczeń. Zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami oddechowymi z piórkami.