Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 5.01.2023

IMG_6867Wykonywaliśmy ćwiczenia kształtujące poprawną postawę ciała, wzmacniające mięśnie brzucha i grzbietu i rozwijające szybkość reakcji. Zachowanie prawidłowej postawy ciała wpływa na równomierne napięcie mięśni posturalnych oraz na krzywizny anatomiczne kręgosłupa, stanowiące amortyzację oddziałujących na niego obciążeń. Rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Podczas rozgrzewki bawiliśmy się w zabawę „Kolory”. Maszerowaliśmy po sali i na widok określonego koloru wykonywaliśmy ustalone ćwiczenia. Następnie bawiliśmy się w „Kolorowe wyścigi”. Naszym zadaniem było zgromadzenie w magazynie przedmiotów w wybranym kolorze, które dostarczaliśmy tam poruszając się jedynie w podporze tyłem. Ćwiczyliśmy w ten sposób obręcz barkową, mięśnie brzucha, nóg i pośladków. W kolejnym zadaniu układaliśmy na znacznikach kolorowe woreczki, przemieszczając się w podporze przodem. Doskonaliliśmy tutaj siłę mięśni ramion, obręczy barkowej, wszystkich mięśni brzucha, pleców i nóg. Po zdjęciu bucików wykonaliśmy ćwiczenia przeciw płaskostopiu, między innymi zabawę „Kolorowe rybki” – czyli różne, kolorowe przedmioty ułożyliśmy w akwarium. Naszym zadaniem było łowienie ryb, czyli wyjmowanie przedmiotów z akwarium w określony sposób. Ustawiliśmy się wokół, siedząc w siadzie prostym i nogami próbowaliśmy złowić rybki w podanym przez panią Sylwię kolorze. Na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe z piórkami.