Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 12.01.2024

IMG_7318Wzmacnialiśmy siłę mięśni postawnych, mięśni nóg oraz rąk, podnosiliśmy ogólną sprawność i wydolność organizmu oraz ćwiczyliśmy koordynacje wzrokowo-ruchową. Rozpoczęliśmy zabawą pt. “Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy”. Rolę Baby Jagi przejęła pani Sylwia, a do samej zabawy wprowadziliśmy modyfikację. W momencie, kiedy staliśmy bez ruchu, należało przyjąć postawę skorygowaną z RR ułożonymi w skrzydełka. Następnym ćwiczeniem był slalom z koroną na głowie. Zamieniliśmy się w złote kaczki i przechodziliśmy między pachołkami trzymając się za kostki w taki sposób, aby korona nie spadła z głowy. W drodze powrotnej przeskakiwaliśmy obunóż nad liną. W ćwiczeniu pt. “Wiatr i kwiat paproci” pani Sylwia wyznaczyła osobę, która była wiatrem i miała za zadanie odwracać znaczniki. Pozostali szukali kwiatu paproci, stawiając znaczniki we właściwej pozycji. Wiatrem za każdym razem było inna osoba. W celu wzmocnienia mięśni obręczy barkowej, które pełnią kluczową rolę w umiejętności prawidłowego chwytania narzędzia pisarskiego, wykonaliśmy ćwiczenia z taśmą „Thera band”. Pani Sylwia przypomniała jak prawidłowo trzymać taśmę i zwracała uwagę, aby każdy prawidłowo wykonywał ćwiczenia, utrzymując odpowiednią postawę. Na zakończenie odpoczywaliśmy, ćwicząc oddychanie torem brzusznym.