Angielski w grupie Archaniołków – 17.01.2024

IMG_7512Jak mamy już w zwyczaju przywitaliśmy się piosenką pt. „Good morning song” i rozmawialiśmy o naszym samopoczuciu – „How are you today?”. Przypomnieliśmy obowiązujące zasady i zaśpiewaliśmy piosenkę na rozgrzewkę pt. „Warm up. Następnie śpiewaliśmy piosenkę opowiadającą o śnieżynce i bałwanie. Poznaliśmy różne zwierzęta polarne: it’s an artic fox/ a polar bear/ a reindeer/ a whale/ a seal i zgraliśmy w grę pt. „What’s missing?”. Braliśmy także udział w aktywizującej historyjce o zwierzętach polarnych używając materiałów przygotowanych przez Edytę Pikulską – kreatywne pomysły na zajęcia języka angielskiego. Powtórzyliśmy kształty i zaśpiewaliśmy piosenkę „Shapes song” rysując dane figury w powietrzu. Skupiliśmy się na kodowaniu i odwzorowaniu odpowiedniego kodu za pomocą elementów w czterech kolorach – niebieskim, żółtym, czerwonym i zielonym. Pożegnaliśmy się piosenką pt. „Goodbye song”.