Judo – 10.06.2024

image5Zajęcia judo rozpoczęliśmy od zabawy porządkowej „banan, żółw, most, żyrafa”, która doskonale nas rozgrzała i przygotowała do dalszej aktywności.Następnie przeszliśmy do ćwiczenia technicznego – pad w tył z postawy kuczącej. To było świetne wprowadzenie do bardziej zaawansowanych ruchów. Kolejną zabawą był berek „samoloty”, gdzie osoba złapana zamieniała się w samolot. Aby ją uratować, trzeba było przejść pod jej nogami. Następnie przyszedł czas na pad w przód z postawy stojącej. To ćwiczenie było nieco trudniejsze, ale wszyscy poradziliśmy sobie świetnie. Nie zabrakło również zabawy w miesza – co pozwoliło nam na chwilę zabawy i integracji w grupie. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy przewrót w przód, co stanowiło doskonałe podsumowanie naszych ćwiczeń.To były bardzo aktywne i wesołe zajęcia