O Przedszkolu

Jest unikalnym miejscem stworzonym z miłości Rodziny i dzieci. Podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka, które zostało powierzone naszej opiece. Rozumiemy, że każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego traktowania.

Przedszkole to miejsce, gdzie tworzymy więzi interpersonalne, rozwijamy umiejętności nawiązywania kontaktów, pokazujemy jak w sposób łatwy wyrazić swoją prośbę, uczymy życzliwości i empatii, kształtujemy optymistyczne podejście do życia i budujemy poczucie własnej wartości, które jest kluczowe w prawidłowym rozwoju dzieci.

W naszej pracy z dziećmi zawsze szukamy nowych metod edukacyjnych, prowadzimy nietuzinkowe zajęcia, aby zmotywować dzieci do rozwijania swojego potencjału.

Praca z dziećmi daje nam nie tylko radość, ale i spełnienie.

Nasze Przedszkole:

• oferuje trzy grupy przedszkolne:
    I – 2,5-3 latki
    II – 4-5 latki
    III – 6 latki
  • zapewnia sympatycznych i kompetentnych nauczycieli,
  • dba o dobre stosunki interpersonalne,
  • broni praw dziecka,
  • współpracuje z rodzicami,
  • przygotowuje dziecko do szkolnego życia,
  • promuje zdrowy styl życia.

Umożliwiamy dzieciom:

• samorealizację,
  • współpracę z innymi dziećmi,
  • kreatywne myślenie i samodzielne podejmowanie działań
  • uczestniczenie w ciekawych zajęciach,
  • naukę poprzez wspólną zabawę pod nadzorem kompetentnych nauczycieli,
  • naukę poprzez doświadczenia i eksperymenty.

W ramach czesnego zapewniamy:

• opiekę nad dziećmi przez profesjonalną kadrę pedagogiczną od 6:30 do 17:30,
  • zajęcia i zabawy z podstawy programowej,
  • zajęcia z języka angielskiego,
  • kreatywne zajęcia plastyczne (rysowanie, malowanie)
  • spotkania z ludźmi różnych zawodów,
  • zajęcia muzyczne (taniec, rytmika, śpiew)
  • edukację przyrodnicza (poznawanie fauny i flory)
  • zajęcia logarytmiczne,
  • odkrywanie świata opowieści i legend,
  • zajęcia w kącikach tematycznych (konstrukcyjno-matematycznym, sensorycznym),
  • doświadczenia i eksperymenty pozwalające poznawać otaczający świat,
  • aktywności w ramach klubu małego podróżnika,
  • teatrzyki przyjezdne,
  • imprezy okolicznościowe m.in. Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Rodziny, Dzień Babci i Dziadka, Bal Wszystkich Świętych, Mikołajki, Jasełka, ect.
  • warsztaty z kalendarza dni nietypowych np: Dzień Pluszowego Misia, Dzień Królika, Dzień Czekolady, Dzień Ziemi, Dzień Słońca, ect.

Aby osiągnąć efekty edukacyjne przedszkole pomaga w rozwoju, kształtuje i wychowuje dzieci w następujących obszarach:

• pomaga w rozwoju mowy dzieci,
  • kształtuje gotowość do nauki czytania i pisania,
  • wspiera dzieci w rozwoju intelektu, którego używają, aby poznawać siebie i swoje otoczenie,
  • wspomaga rozwój umysłowy dzieci poprzez rozbudzanie zainteresowań technicznych i zabawy konstrukcyjne,
  • pomaga w rozwoju intelektualnym dzieci i prowadzi edukacje matematyczną,
  • rozwija sprawność ruchową,
  • kształtuje umiejętności społeczne dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i innymi dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych,
  • kształtuje samodzielność, nawyki higieniczne i kulturalne,
  • kształtuje sprawność ruchową i sportową,
  • wdraża dzieci do utrzymywania ładu i porządku,
  • uczy dzieci dbania o bezpieczeństwo swoje i innych,
  • uczy dzieci rozumienia zjawisk przyrodniczych i unikania zagrożeń,
  • rozwija przez sztukę – różne formy plastyczne,
  • kształtuje przez sztukę – dziecko jest zarówno widzem jak i aktorem
  • wychowuje dzieci w duchu wartości chrześcijańskich, rodzinnych, obywatelskich i patriotycznych,

Bezpieczne wejście

Każda osoba, aby dostać się na teren przedszkola musi zadzwonić przez domofon.
Dopiero wtedy nauczyciel decyduje o otwarciu drzwi i wpuszczeniu na teren naszej placówki.

Wyposażenie sal

Wszystkie elementy wyposażenia przedszkola posiadają właściwe atesty i certyfikaty. Łazienki dostosowane są do potrzeb małych dzieci.

Jeśli dziecko nie rozstało się jeszcze z pampersem, nie jest to dla nas żaden problem.
Pomagamy maluszkom stać się samodzielnymi.
Jesteśmy przekonani, że nasze przedszkole jest miejscem, którego Państwo szukacie. Nasza wykwalifikowana kadra nie zastąpi Rodziców, ale tworzy rodzinną i ciepłą atmosferę. Zapewnimy Państwa dzieciom najlepszą opiekę pedagogiczną, a także zaspokoimy wszystkie indywidualne potrzeby Waszych dzieci w taki sposób tak, aby czuły się u nas domowo, bezpiecznie i radośnie. Jeśli liczy się dla Państwa mała grupa przedszkolaków, rodzinna atmosfera i indywidualne podejście do dziecka oraz liczycie Państwo na różnorodne zajęcia Waszych dzieci prowadzone nowoczesnymi metodami edukacji przez profesjonalny zespół nauczycieli to Przedszkole Świętej Rodziny z Nazaretu jest miejscem jakiego szukacie.