Bezpieczeństwo na drodze – 24.01.2022

20220124_123931Dziś przyszedł czas na powtórzenie ważnych tematów związanych z bezpieczeństwem w naszym codziennym życiu. Przypomnieliśmy sobie co ono oznacza i dlaczego jest takie ważne. Pani Ania przypomniała nam kilka wybranych znaków drogowych, które poznaliśmy kilka miesięcy temu w naszym przedszkolu. Próbowaliśmy sobie przypomnieć ich znaczenie i zastanowiliśmy się wspólnie w jakich miejscach możemy je spotkać. Nie mogło oczywiście zabraknąć sygnalizacji świetlnej i zasad jakie mamy przestrzegać przy przechodzeniu przez jezdnię. Powtórzyliśmy co oznaczają kolory: czerwony, pomarańczowym i zielony. Będziemy pamiętać jak mamy się zachować gdy nie ma sygnalizacji, a chcemy przejść na drugą stronę. Na podsumowanie zajęć pobawiliśmy się w zabawę : czerwone, zielone, która polega na tym, że na sygnał czerwone dzieci stoją, a na sygnał zielone dzieci maszerują.