Gimnastyka korekcyjna – 10.02.2022

20220210_134649Główną potrzebą dziecka w wieku przedszkolnym są niewątpliwie zabawy i gry ruchowe oraz gimnastyka. Dbałość o zdrowie, harmonijny rozwój, sprawność i zaradność ruchową jest ważnym celem w wychowaniu przedszkolnym.
W naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korekcji. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki oraz zabaw „Śpiące krasnoludki” i „Zaczarowane części ciała”, których celem jest przygotowanie organizmu do zwiększonej aktywności podczas zajęć. W części głównej zajęć uczestniczyliśmy w wyścigu „Przejdź przez szarfę”, gdzie ćwiczyliśmy duże partie mięśni, a w czasie oczekiwania na swoją kolej, staraliśmy się utrzymywać skorygowaną postawę ciała. Kolejno odbyły się ćwiczenia z szarfami i woreczkami gimnastycznymi, gdzie wzmacnialiśmy mięśnie stóp, zapobiegając w ten sposób powstawaniu płaskostopia. Na koniec korzystając z kart ruchowych doskonale bawiliśmy się, naśladując sposób poruszania się różnych zwierząt, rozciągając wszystkie nasze mięśnie. Podczas dzisiejszych zajęć, poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, nauczyliśmy się, w jaki sposób przyjmować prawidłowa postawę ciała. Zabawy z szarfami, woreczkami i zdrowa rywalizacja, dodatkowo uatrakcyjniły nasze spotkanie i sprawiły, że gimnastyka była jednocześnie wspaniałą zabawą.