Religia – 10.02.2022

20220210_104607PAN BÓG UCZY NAS KOCHAĆ. Na początku dzisiejszej religii ksiądz Łukasz poćwiczył z nimi jak prawidłowo robić znak krzyża. po modlitwie zaśpiewaliśmy kilka piosenek z pokazywaniem. Następnie ksiądz zapytał nas kogo kochamy i kto nas kocha? Oczywiście rodziców i babcie i dziadzia !, A w jaki sposób rodzice i dziadkowie okazują nam swoją miłość ? No jak przecież to takie oczywiste – miłość rodzice i dziadkowie okazują przytulaniem i całuskami ! A jak my pokazujemy rodzicom, że ich kochamy? My możemy zrobić dla nich np. laurkę. Ksiądz Łukasz powiedział nam, że najbliżsi dają nam miłość na różne sposoby, tylko my ich często nie widzimy. Mamusia albo Tatuś robi śniadanie, gotuje obiad, kolację, pierze brudne ubrania dziecka, wyprane prasuje i w ogóle ciężko pracują by niczego nam nie brakowało.  My możemy natomiast okazać naszą miłość przez posłuszeństwo rodzicom, dziadkom, przez to, że będziemy grzeczni,  że będziemy bawić się ładnie z rodzeństwem i rodzice nie będą się o nich martwić, że posprzątamy po sobie zabawki. Na zakończenie jak zwykle dostaliśmy kolorowankę, tym razem naszym zadaniem było pokolorowanie dzieci układających swoje zabawki.

no images were found