Co to takiego ten „Popielec”? – 2.03.2022

1_20220302_123654Dziś w Środę Popielcową mówiliśmy o tym, co to takiego ta Środa Popielcowa. Dowiedzieliśmy się, że jest to jeden z najważniejszych dni roku liturgicznego w kościele katolickim. Każdy z nas, dorosłych i dzieci, nie może doczekać się takich dni jak urodziny bądź imieniny. Kiedy jeden z takich dni zbliża się dużymi krokami, zaczynamy odliczanie. Pan Jezus też ma swoje ulubione dni, na które z niecierpliwością czeka. Środa Popielcowa to taki dzień, w którym zaczynamy odliczanie do wielkiego święta dla Jezusa. Dokładnie za czterdzieści sześć dni będziemy wszyscy cieszyli się, że żywy Pan Jezus jest obecny pośród nas. Od Środy Popielcowej zaczynamy więc odliczanie. Czasem widzimy jak mama dodaje do zupy albo innego dania jakąś przyprawę. W ten sposób nadaje smak tej potrawie. Bardzo podobnie wygląda ksiądz, który posypuje naszą głowę popiołem. Bierze w palce szczyptę popiołu i „przyprawia nas wszystkich”, abyśmy byli jeszcze lepszymi ludźmi. Posypanie głowy popiołem nie boli. Każdy posypany może czuć się wtedy wyjątkowy.