„Krokodyl” – niebezpieczny gad – 4.03.2022

20220304_100540Kolejnym gadem, który dziś poznaliśmy był krokodyl. Poznaliśmy go dokładnie, to bardzo niebezpieczny zwierzak.  Często krokodyle budzą postrach w mieszkańcach żyjących na terenach wodnych. Na szczęście na naszym terenie nie mamy możliwości zetknąć się z tym gadem. Możemy zobaczyć go jedynie w ZOO.  Pani Ania powiedziała, że na świecie żyje aż 23 gatunki krokodyli. Różnią się one głównie wielkością. Największe z nich mogą osiągać naprawdę niesamowitą wielkość, bo prawie 6 m. Są to największe gady na świecie. Siła ich szczęk nie jest tak duża jak większość z nas myśli. Silne osoby mają szansę utrzymać ich szczęki gołymi rękoma. Po tym jak dowiedzieliśmy się tak dużo o krokodylach zdecydowaliśmy, że jednak na pewno nie chcielibyśmy się z nimi spotkać „twarzą w twarz”.