Gimnastyka korekcyjna – 10.03.2022

20220310_121712Gimnastyka ma na celu ogólny rozwój, wzmocnienie organizmu oraz kształtowanie prawidłowej postawy. Mając na uwadze właściwości naszego rozwijającego się organizmu należy stosować podstawowe ruchy i ich kombinacje. Środkami gimnastyki dla dostosowanej do naszego wieku przedszkolnego są gry i zabawy ruchowe, w których szczególną uwagę zwracamy na skorygowana postawę ciała. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw orientacyjno- porządkowych „Samoloty” oraz „Rzeźby”  podczas, których mieliśmy za zadanie zwrócić szczególną uwagę na przyjmowanie skorygowanej pozycji. Podczas części głównej wykonywaliśmy ćwiczenia przygotowujące do przewrotów w przód oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha. Były to marsze w podporze przodem, marsz w podporze tyłem z piłeczka na brzuchu i skoki zajęcze. Następnie wykonaliśmy ćwiczenia w najniższych pozycjach, czyli pełzanie i czołganie. Najtrudniejszym zadaniem okazały się jednak ślizgi na brzuchu po podłodze do piłeczki rzucanej na niewielka odległość. Ćwiczenie to wymagało nie tylko skupienia, ale przede wszystkim mocnego napięcia i zmobilizowania do wysiłku wszystkich mięśni. Na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe z piórkami. Miało być to ćwiczenie uspokajające i wyciszające, a okazało się świetna zabawą, po której musieliśmy wykonać kilka głębszych oddechów. Pani Sylwia jak zwykle nas nie oszczędzała, dlatego tak bardzo ją lubimy !