Religia – 10.03.2022

20220310_104144Na początku dzisiejszej katechezy zaśpiewaliśmy z pokazywaniem znane nam już piosenki i pouczyliśmy się nowej piosenki o znaku krzyża  pt. „W imię Ojca.. ” Następnie ksiądz Łukasz zapytał nas czy znaliśmy się przed przyjściem do przedszkola oraz w jaki sposób poznaliśmy się tutaj ? Opowiedzieliśmy o wspólnych zabawach, rozmowach i naszych zainteresowaniach oraz o tym, że im więcej ze sobą przebywamy, tym lepiej się poznajemy. Na tym przykładzie ksiądz wytłumaczył nam, że w podobny sposób poznajemy Pana Boga.
Im więcej z Nim przebywamy np. w kościele lub na religii w przedszkolu czy im więcej z Nim rozmawiamy na modlitwie, tym bardziej poznajemy Pana Boga i z Nim się zaprzyjaźniamy.
Pod koniec religii pokolorowaliśmy rysunek Pana Jezusa otoczonego dziećmi oraz próbowaliśmy dorysować do tego rysunku także siebie.

no images were found