Gimnastyka korekcyjna w grupie Archaniołków – 17.03.2022

20220317_122437Szybkie tempo zmian zachodzących w środowisku człowieka odbija się na nim w sposób niekorzystny. Dziecko w swych mechanizmach adaptacyjnych często nie nadąża za dynamizmem zmian jakie je otacza. Wynikiem są różnego rodzaju schorzenia narządu ruchu oraz wady postawy i budowy ciała, co powoduje szybkie zmęczenie mięśni, a z upływem lat bolesne zniekształcenia. Dzięki regularnym ćwiczeniom można zapobiegać wadom postawy oraz w ogóle postawie wadliwej. Wiemy o tym doskonale i zdajemy sobie świetnie sprawę, że aktywność fizyczna to podstawa zdrowego stylu życia. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy ruchowej, orientacyjno-porządkowej „Płotek” podczas, której na umówiony sygnał ustawialiśmy plotek z naszych rączek w kształcie  „skrzydełek” w celu przyjęcia skorygowanej postawy ciała. Następnie zamieniliśmy się w małe jeżyki, które zwijały się w kuleczkę, gdy zbliżało się niebezpieczeństwo. Później wykonaliśmy kilka ćwiczeń przygotowujących do przewrotu w przód (wymachy nóg, skoki zajęcze, spacery na czworakach)  po to, żeby na zakończenie bezpiecznie i z profesjonalną asekuracją Pani Sylwii zrobić przewroty. Zajęcia zakończyliśmy z poczuciem sukcesu i świadomością, że nabyliśmy nowe umiejętności.