Gimnastyka korekcyjna w grupie Aniołków – 17.03.2022

20220317_123634Dzięki regularnym ćwiczeniom można zapobiegać wadom postawy oraz w ogóle postawie wadliwej. Wiemy o tym doskonale i zdajemy sobie świetnie sprawę, że aktywność fizyczna to podstawa zdrowego stylu życia. Dlatego dziś wspólnie z Pani Sylwią wykonaliśmy ćwiczenia, które dały nam szanse na wzmocnienie gorsetu mięśniowego i pozwoliły rozładować energię. Po krótkiej rozgrzewce, podczas której doskonaliliśmy umiejętność przyjmowania prawidłowej postawy ciała przystąpiliśmy do części głównej zajęć. Podczas zabawy w „Sportowe koło fortuny”, każdy z nas kręcił kołem, losując ćwiczenie. Były więc przysiady, żabki, jaskółka, skłony do stop z utrzymaniem prostych kolan i wiele, wiele innych. Ćwiczenia oddechowe wykonane na koniec pomogły nam się zrelaksować i uspokoić nasz organizm po intensywnym treningu. Wszystko po to, abyśmy mogli w 100% wykorzystać czas przeznaczony na aktywność fizyczną.