Religia – 17.03.2022

20220317_104149PAN JEZUS JEST ZAWSZE Z NAMI I MOŻEMY SIĘ Z NIM SPOTYKAĆ W KOŚCIELE !
Na początku dzisiejszej katechezy opowiedzieliśmy wspólnie swoimi słowami historię życia Pana Jezusa. Niektórzy z nas znają ją wręcz doskonale. Ksiądz Łukasz opowiedział nam historię uczniów Pana Jezusa, którzy nie chcieli zostać sami po Jego zmartwychwstaniu. Dlatego Pan Jezus obiecał im, że będzie z nimi zawsze tylko pod inną postacią, pod postacią chleba. Abyśmy to lepiej zrozumieli ksiądz zapytał nas za kogo przebieramy się podczas naszych zabaw. Mówiliśmy, że różnie się przebieramy, chłopcy czasem za Spider-Mana, a dziewczynki lubią przebierać się za Księżniczki. Ksiądz wytłumaczył nam, że chociaż przebieramy za różne postacie, to pod tymi przebraniami jesteśmy my sami,  i podobnie jest też z Panem Jezusem, który jest teraz już zawsze pod postacią chleba. Mimo, iż widzimy, że jest to chleb (Eucharystia) to wiemy, że  tak naprawdę to jest Pan Jezus. Bardzo się tym przejęliśmy, bo teraz to dopiero zrozumieliśmy i nawet niektórzy z nas zaczęli liczyć za ile lat przyjmiemy Pana Jezusa po raz pierwszy w Komunii Świętej.  Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę z pokazywaniem i pokolorowaliśmy obrazek przedstawiający kapłana podczas odprawiania Mszy św.

no images were found