Gimnastyka korekcyjna Aniołków – 24.03.2022

20220324_124214Brak możliwości ruchu we wczesnych latach dzieciństwa wpływa negatywnie na możliwość poznawania otoczenia i blokuje harmonijny rozwój. Ponadto, zamiast ruchu często proponuje się dzieciom tylko ekran, plansze lub obrazek. Na szczęście nie w naszym przedszkolu. Tutaj zawsze możemy liczyć na ruch. Codzienna gimnastyka poranna tylko wzmaga nasze apetyty w oczekiwaniu na przyjazd naszej trenerki od gimnastyki korekcyjnej – pani Sylwii 🙂  Dziś po rozgrzewce do muzyki otrzymaliśmy woreczki foliowe. Zwykłe woreczki, a tyle radości. W myśl zasady „Pozwalaj dziecku działać i szukać rozwiązań. Zachęcaj dziecko do aktywności, by mogło poznawać świat samodzielnie, doświadczać i eksperymentować”, głownie poprzez zabawę, wykonaliśmy skłony, przeprosty, wymachy, krążenia i wszystko to, co niezbędne podczas gimnastyki. Staraliśmy się bardzo, aby samodzielnie wymyślić najlepszy sposób wykonania przez nas każdego zadania. Woreczek pełnił rolę parasola, chusteczki, kolegi, witał się ze wszystkimi częściami ciała, był naszym domkiem i wachlarzem. Wszystkie ćwiczenia wykonywaliśmy zwracając uwagę na prawidłowe ułożenie nóg i rąk, starając się utrzymać skorygowaną postawę ciała. Na zakończenie woreczek pofrunął wysoko pod sufit, a my zmęczeni, ale zadowoleni „poszliśmy spać” 🙂