Gimnastyka korekcyjna Archaniołków – 24.03.2022

20220324_120745Dorośli wiedzą, jak wielki wpływ na zdrowie człowieka ma aktywność fizyczna. Dlaczego więc dla przedszkolaków nie jest to takie oczywiste? Codzienne „zmagania” z przekonaniem dziecka do spaceru, wyjścia na podwórko, rower czy rolki w szczególności, gdy. za oknem brak słońca, znamy chyba wszyscy. W efekcie wyczerpani rodzice dają za wygraną, a dziecko z zadowoleniem zasiada przed ekranem telewizora, laptopa czy tableta. Do aktywności fizycznej znacznie łatwiej jest przekonać dziecko, gdy może ono ćwiczyć, bawić się wspólnie z rówieśnikami. Grupa przedszkolna działa zdecydowanie bardzo motywująco. Wszelkie formy współpracy, zdrowej rywalizacji, możliwość podglądnięcia, chęci bycia najlepszym, to wszystko działa na dziecko pozytywnie i zachęca je do ruchu. Dlatego dziś jak w każdy czwartek z wielką ochotą rozpoczęliśmy naszą gimnastykę korekcyjną. Najpierw była rozgrzewka przy muzyce, gdyż taka forma ćwiczeń jest zdecydowanie bardziej interesująca niż zwykłe ćwiczenia gimnastyczne. Muzyka i rytm to uwielbiamy. Później pobawiliśmy się w zabawy „Żuraw”, „Skok, skok, przysiad”, „Łódeczka” i „Jabłuszko”. Następnie wykonaliśmy ćwiczenia tułowia w płaszczyznach strzałkowej, czołowej i złożonej, rozciągnęliśmy i wzmocniliśmy wszystkie mięśnie. Wykonaliśmy ćwiczenia mięśni brzucha, ćwiczenia równoważne, czworakowanie między woreczkami z przyjmowaniem skorygowanej postawy ciała, a na koniec były zawody. Zadaniem każdego z zespołów było przeniesienie woreczka trzymanego między kolanami, skacząc obunóż na drugi koniec sali i ułożenie z woreczków wieży. Oczywiście doskonale sobie z tym poradziliśmy. Nasze zajęcia zakończyły serią ćwiczeń oddechowych.