Gimnastyka korekcyjna Aniołków – 31.03.2022

20220331_122148Przedszkole to niezwykłe miejsce, w którym możemy się bardzo dużo nauczyć i rozwinąć swoje różne zdolności. Niemniej jednak oprócz zaspokajania naszych potrzeb intelektualnych, równie kluczową kwestią jest zapewnienie nam odpowiedniej dawki ruchu. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy, podczas której naśladując różne zwierzątka ćwiczyliśmy mięśnie rąk, nóg, grzbietu. Była to ciekawa forma rozgrzewki, bo kto nie lubi udawać ryczącego lwa, czy pełzającego węża. Kolejną zabawą było przeskakiwanie nad „rozżarzoną” liną. Mieliśmy z tym małe trudności, ale najważniejsze, że fajnie się bawiliśmy. Ciekawą zabawą okazało się pełzanie i udawanie żołnierzy. Czołgając się w specjalnie zbudowanym tunelu, musieliśmy wykazać się niemałą siłą mięśni rąk. Na koniec Pani Sylwia przygotowała dla nas super niespodziankę- kołysanie w kocu, które było świetnym wyciszeniem, uspokojeniem i relaksacją.