Gimnastyka korekcyjna Archaniołków – 31.03.2022

20220331_125124Aktywność fizyczna to bardzo ważny element rozwoju dziecka. Pozwala kształtować się prawidłowo całemu małemu człowiekowi – od ciała po umysł. Zabawy ruchowe wzmacniają siłę mięśni, rozwijają ich elastyczność, budują kondycję i wytrzymałość, koordynację ruchową, wpływają na umiejętność koncentracji. W związku z tym, że chcemy być silni, zdrowi i wysportowani, z chęcią przystępujemy do ćwiczeń przygotowanych przez Panią Sylwię. Popularna zabawa w „Pająka i muchy”, przyspieszyła bicie naszych serc i doskonale przygotowała nas do aktywności, a z drobną zmianą (rączki w skrzydełka), pozwoliła też kształtować prawidłową postawę ciała. Kiedy już się rozgrzaliśmy, podzieliliśmy się na dwa zespoły i rywalizując ze sobą, mieliśmy za zadanie przeskoczyć nad liną, która była bardzo gorąca i nie można było jej dotknąć, a następnie pokonywaliśmy tor przeszkód. Musieliśmy się wykazać dużą ostrożnością, żeby nie strącić żadnego znacznika. Wprowadzenie do zabawy elementu rywalizacji sprawiło, że emocje rosły. W końcu każdy chce wygrać, jednak my doskonale wiemy i pamiętamy o tym, że to tylko zabawa. Na zakończenie ćwiczyliśmy duże grupy mięśni starając się przejść przez obręcze trzymane przez naszych kolegów na nieznacznej wysokości. Cieszymy się, że już za tydzień kolejne zajęcia.