Gimnastyka korekcyjna grupy Aniołków – 7.04.2022

2_20220407_123849Gimnastyka korekcyjna ma na celu profilaktykę i leczenie zaistniałych wad postawy poprzez ich korekcję. Dzięki zabawom ruchowym i ćwiczeniom korekcyjnym wzmacniamy gorset mięśniowy, głównie nasze mięśnie grzbietu, brzucha, mięśnie stabilizujące kręgosłup oraz poznajemy własne ciało. Dzisiejsze ćwiczenia zaczęliśmy się od opowieści ruchowej. Wyruszyliśmy na spacer z piłeczkami. Musieliśmy pokonać wiele przeszkód. Najpierw przechodziliśmy przez wysokie trawy i musieliśmy, idąc z wyprostowanymi plecami, unosić wysoko kolana. Następnie, trafiliśmy na błotnista drogę i kałuże, przez które trzeba było przeskakiwać, w ten sposób ćwiczyliśmy naszą skoczność. Kiedy dotarliśmy na łąkę, biegaliśmy za motylkami, ćwicząc szybkość i reagowanie na sygnał, aż wreszcie trafiliśmy na miejsce, w którym rosły piękne jabłka i musieliśmy wszystkie zerwać. Kiedy odpoczywaliśmy po tej wycieczce, pani Sylwia ustawiła dla nas tor z zadaniami. Mieliśmy wykonać ćwiczenia, wzmacniające nogi i obręcz barkowa. Między ustawionymi znacznikami wykonywaliśmy chodzenie na palcach, skoki obunóż,chodzenie na piętach i bieg na czworaka. Kolejną zabawą była zabawa w „hot-doga”. Pani zawijała nas w kocyk, a później ciągnąc delikatnie za jego rogi sprawiła, że wytoczyliśmy się z kocyka. Świetnie się bawiliśmy, ćwicząc przy tym zmysł równowagi i świadomość własnego ciała. Na koniec wykonaliśmy, jak zawsze, ćwiczenia oddechowe.