Gimnastyka korekcyjna grupa Aniołków – 14.04.2022

20220414_123938Doskonale wiemy jak bardzo zajęcia ruchowe są nam potrzebne do prawidłowego rozwoju psychoruchowego oraz zachowania dobrego zdrowia fizycznego. Podczas takich zajęć nie tylko uczymy się jak przyjmować prawidłową postawę ciała, ale również integrujemy się ze sobą i co najważniejsze, uczymy podstawowych zasad współpracy w grupie oraz podejmowania zgodnego działania na rzecz osiągnięcia konkretnych celów poprzez podjęcie wspólnych wysiłków. Dziś zaczęliśmy od zabawy w „Pszczółki”. Po krótkiej rozgrzewce nadszedł czas na poważne ćwiczenia. W leżeniu na brzuchu, poprzez uniesienie głowy i rąk rzucaliśmy piłkę do kolegów, wymieniając ich imiona. W ten sposób ćwiczyliśmy bardzo intensywnie mięśnie grzbietu, ale także celność, umiejętność chwytania i planowanie ruchu. Ćwiczenie nie należało do najłatwiejszych, dlatego w nagrodę poćwiczyliśmy z taśmami Thera- band. Była to dla nas nowość i na początku nie bardzo wiedzieliśmy co zrobić z taką gumową taśmą, ale szybko znaleźliśmy jej wiele zastosowań, nie koniecznie korekcyjnych. Okazało się, że taśma może służyć za krawat, szal, gips i wiele, wiele innych rzeczy. Po krótkiej zabawie przystąpiliśmy do ćwiczeń. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Ćwiczyliśmy rączki, nóżki, plecki. Podczas zabawy z piłką uczyliśmy się współpracy w zespole, nie łatwo było utrzymać piłkę, która ciągle uciekała, dlatego musieliśmy się wspólnie bardzo starać. Na koniec ćwiczenie oddechowe. Piotruś wszystkim zademonstrował, jak prawidłowo dmuchać w piłeczkę, żeby z łatwością pokonała tor. To był fajny dzień, jakich w naszym przedszkolu jest wiele.