Gimnastyka korekcyjna grupa Archaniołków – 14.04.2022

20220414_121614Nasze przedszkole to niezwykłe miejsce, w którym codziennie uczymy się wielu rzeczy i rozwijamy swoje różne zdolności, a także poznajemy i nawiązujemy przyjaźnie ze swoimi rówieśnikami. Niemniej jednak oprócz zaspokajania naszych potrzeb intelektualnych, równie kluczową kwestią jest zapewnienie nam odpowiedniej dawki ruchu, o co dbają wszystkie panie. Dziś, jak w każdy czwartek mieliśmy zajęcia z gimnastyki. Rozpoczęliśmy od zabawy w „Kotki”, podczas której dużo biegaliśmy i rozgrzewaliśmy się. Następnie wykonaliśmy kilka ćwiczeń z szarfą w różnych płaszczyznach, były to skłony, skłony boczne, skręty. W części głównej zajęć wzmacnialiśmy mięśnie rąk, nóg, pośladków i kręgosłupa ćwicząc z taśmą Thera- band. Ćwiczenia z taśmą dają szybkie efekty jeśli chodzi o poprawę równowagi, wytrzymałości, zwiększenie zakresu ruchomości w stawach, korekcję postawy. Naszym zadaniem dzisiaj były wszelkiego rodzaju wymachy rąk i nóg- na boki, do przodu i do tyłu, rozciąganie taśmy kolanami, przejście z taśmą na udach. Ćwiczenia z taśmą okazały się być bardzo męczące, ale wszystkie polecenia wykonywaliśmy sumiennie i bez żadnych protestów. Na koniec pani Sylwia podzieliła nas na 2 zespoły i urządziła zawody w dmuchaniu piłeczek tenisowych. Zajęcia minęły nam bardzo szybko i wcale nie chcieliśmy wychodzić. Skłoniła nas do tego tylko perspektywa pysznego obiadu 🙂