Światowy Dzień Ziemi – 22.04.2022

20220422_151035Cały tydzień poświęciliśmy na rozmowy na temat troski o nasze środowisko. Poznaliśmy zasady poprawnego sortowania odpadów i omówiliśmy etapy bardzo ważnego recyklingu. Dzisiaj przyszła pora na podsumowanie wszystkich informacji. Akurat  dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym omówiliśmy kodeks małego ekologa, w którym były zasady dotyczące dbania o naszą planetę. Wszyscy chcemy, aby Ziemia była zdrowa i piękna, ale musimy najpierw o nią zadbać. Co to znaczy? To znaczy musimy oszczędzać wodę, sadzić drzewa i dbać o rośliny dzięki, którym otrzymujemy tlen. Poza tym powinniśmy segregować odpady i poddawać je recyklingowi. Ponadto częściej jeździć rowerem zamiast samochodem  oraz oszczędzać energię elektryczną i brać udział w różnych akcjach ekologicznych. Wszystkie te zasady są niesamowicie ważne. Bardzo kochamy naszą planetę dlatego nie chcemy żeby działa się jej krzywda i żeby cierpiała. Obiecujemy stosować się do kodeksu i troszczyć się o Ziemię! Na koniec zajęć dostaliśmy okolicznościową kolorowankę przedstawiającą Ziemię.