Poznajemy krajobraz miasta i wsi – 25.04.2022

1_20220425_130242Jak wszyscy dobrze wiemy nasze przedszkole znajduje się w mieście i to nie takim małym. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy wysłuchaniem wiersza Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby „Małe miasteczko”. Dowiedzieliśmy się czym charakteryzuje się miasteczko. Zdajemy sobie sprawę z tego, że znajduje się w nim dużo kolorowych budynków, ale również powinno być wiele miejsca na drzewa i kwiaty. Następnie porównywaliśmy  krajobrazy wsi i miasta. Na wsi możemy spotkać różne wiejskie zwierzęta takie jak: kury, króliki, świnki, krówki czy konie. W mieście niestety takich zwierząt nie spotkamy. Natomiast w miastach możemy zobaczyć sygnalizację świetlną i bardzo dużo samochodów. Ruch w mieście jest znacznie bardziej intensywny niż na wsi, dlatego w mieście musimy być bardzo ostrożni. Podoba nam się zarówno krajobraz miejski jak i wiejski.