Poznajemy życiorys św. Faustyny – 25.04.2022

20220430_171317W związku z przeżywanym wczoraj przez nasze rodziny dniem Miłosierdzia Bożego oraz Godziną Miłosierdzia Bożego, dziś poznaliśmy życiorys świętej Faustyny Kowalskiej, która urodziła się w 1905 r. Od dzieciństwa odznaczała się umiłowaniem modlitwy, pracowitością, posłuszeństwem i wrażliwością na ludzka biedę. Mając dwadzieścia lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym jako siostra Faustyna przeżyła trzynaście lat, spełniając obowiązki kucharki, ogrodniczki i furtianki. Jej życie – na pozór bardzo zwyczajne, monotonne i szare – kryło w sobie nadzwyczajną głębię zjednoczenia z Bogiem. Od dzieciństwa bowiem pragnęła zostać wielką świętą i konsekwentnie do tego dążyła, współpracując z Jezusem w dziele ratowania zagubionych dusz, aż do złożenia swego życia w ofierze za grzeszników. Na polecenie jednego ze spowiedników Faustyna zaczęła prowadzić szczegółowy „Dzienniczek” swoich przeżyć. Opisywała w nim stany mistyczne, jakich doznawała, a przede wszystkim liczne wizje i objawienia. W  Łagiewnikach koło Krakowa znajduje się grób św.Faustyny  w klasztorze obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Nasz papież święty Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu i poświęcił sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach 17 sierpnia 2002 roku.