Gimnastyka korekcyjna Aniołków – 19.05.2022

20220519_122916Nadwaga i otyłość to poważny problem zdrowotny znaczącej populacji dzieci i młodzieży. Na całym świecie z roku na rok coraz większa liczba osób popada w ten stan – z czego większa część bagatelizuje problem. Problem ten ze względu na konsekwencje jest określany mianem epidemii XXI wieku. A dlaczego my nie mamy z tym problemu? Bo ćwiczymy! A jak wiadomo- „W zdrowym ciele- zdrowy duch”J Jak zawsze ruszyliśmy do ćwiczeń na najwyższych obrotach. Momentami nawet Pani Sylwia nie mogła dotrzymać nam kroku. Zaczęliśmy od zabaw z kolorową chustą. Piłeczki miały pozostać na chuście, ale jak to zrobić, kiedy małe rączki aż rwą się do zabawy? Nie dało się, a piłeczki podskakiwały i uciekały po całej sali, a my za nimi. To samo działo się podczas ćwiczenia wyciszającego, więc z uspokojenia nici J najlepsza jednak była zabawa w cukiereczka. Zawijaliśmy po kolei naszych kolegów w chustę, a następnie z całych sił pociągaliśmy za uchwyty i rozwijaliśmy „cukiereczka”. Dużo śmiechu, dużo radości i dużo siły trzeba było włożyć w ćwiczenia z chustą, bo choć wydaje się, że to tylko zabawa, to jednak nie ma co ukrywać- dość męcząca. Po takiej intensywnej rozgrzewce udało się usiąść i wykonać ćwiczenia przygotowane przez Panią Sylwię. Otrzymaliśmy woreczki i staraliśmy się je podrzucać i łapać w ręce. Następnie nasze stopy zamieniły się w małe wyrzutnie i wyrzucały woreczki jak najdalej. Ćwiczyliśmy mięśnie brzucha, przenosząc woreczki za głowę w leżeniu tyłem. Próbowaliśmy też spacerować w podporze tyłem, utrzymując woreczki na brzuchu. Na koniec ułożyliśmy się wygodnie na chuście i dmuchaliśmy, co sił, w piórko, ćwicząc tym samym mięśnie oddechowe. Tak zakończyły się nasze dzisiejsze zajęcia. Kolejne już za tydzień i przed nami kolejna dawka ruchu.