Gimnastyka korekcyjna Aniołków – 2.06.2022

20220602_124901W czasach zdominowanych przez cyfryzację i urządzenia ułatwiające na każdym kroku życie coraz częściej dorośli zapominają o sprawach najważniejszych, w tym o zdrowiu naszych kręgosłupów. Jak zatem dbać o nasze kręgosłupy ? Ruch stanowi podstawę codziennej naszej aktywności w wieku przedszkolnym i podczas zajęć ruchowych uczymy się, jak prawidłowo się rozwijać. Dziś zajęcia z gimnastyki korekcyjnej rozpoczęliśmy od zabawy orientacyjno- porządkowej „Różne powitania”, która pozwoliła nam rozwijać świadomość ciała. Zgodnie z poleceniem pani spacerowaliśmy po sali witając się łokciami, kolanami, brzuszkami czy głowami, uważając, żeby nie nabić sobie guza 🙂  Następnie obracając się wokół własnej osi z rozłożonymi rękami, zamieniliśmy się w wiatraczki ćwicząc wyczucie przestrzeni. Niejednemu z nas troszkę zakręciło się w głowie. Jak piłeczki skakaliśmy pod sufit a później, żeby wzmocnić mięśnie brzucha i pośladków wykonaliśmy „Raczki” i biegaliśmy tyłem po sali. Na koniec musieliśmy pokonać na czworakach slalom a następnie skacząc obunóż przeskakiwaliśmy nad znacznikami. Dzięki zajęciom z Panią Sylwią, za każdym razem poznajemy nowe ćwiczenia o charakterze korekcyjnym i chętnie uczestniczymy w różnych formach ruchu.