Religia – 2.06.2022

20220603_103729PAN JEZUS KOCHA WSZYSTKICH ! Na początku dzisiejszej katechezy zaraz po modlitwie i wspólnych śpiewach ks. Łukasz zapytał dzieci kto jest dla nich ważny i kogo kochają? Mówiliśmy, że oczywiście rodziców kochamy najbardziej na świecie. Ksiądz zapytał nas w jaki sposób okazujemy miłość swoim najbliższym: rodzicom, dziadkom, rodzeństwu ? Wtedy powiedział w jaki sposób Pan Jezus pokazał nam, że nas kocha i cały czas pokazuje, bo został z nami w Kościele w Komunii Świętej. Dowiedzieliśmy się, że jak podrośniemy będziemy mogli przyjmować Eucharystyczne Ciało Pana Jezusa w czasie każdej Mszy świętej, ale już dziś możemy się do Niego modlić. Następnie kapłan wyjaśnił nm, że najbardziej pokażemy Panu Jezusowi, że Go kochamy, gdy będziemy dobrymi ludźmi, gdy będziemy się do Niego modlić, spotykać z Nim w czasie Mszy świętej i podczas różnych nabożeństw.  Teraz w czerwcu możemy  uczestniczyć z rodzicami  w  Nabożeństwach Czerwcowych kiedy uwielbiamy Jego Serce, które jest wyrazem Jego Miłości do nas. Na zakończenie katechezy pokolorowaliśmy rysunki z witrażykami przedstawiającymi Serce Jezusowe.

no images were found