Gość z Nieba – Zesłanie Ducha Świętego – 6.06.2022

20220606_124733Z okazji wczorajszej wielkiej uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która jest jednym z najważniejszych świąt naszego Kościoła, obok Bożego Narodzenia i Wielkanocy mówiliśmy dzisiaj o Dniu Pięćdziesiątnicy. Poznaliśmy  jak Duch Święty w postaci ognistych płomieni zstąpił z Nieba na Apostołów, którzy otrzymali dar mówienia w różnych obcych językach i dzięki temu szerzyli słowo Boże na cały świat. Oglądnęliśmy animowany film o tym wydarzeniu i dowiedzieliśmy się, że dziś obchodzimy w Polsce  święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła w drugim dniu Zielonych Świąt. Wiemy już jakie są Dary Ducha Świętego, które otrzymaliśmy podczas sakramentu chrztu oraz które otrzymamy na Bierzmowaniu.
Jest ich siedem : dar mądrości, dar rozumu, dar rady, dar męstwa, dar pobożności, dar bojaźni Bożej