Poznajemy dźwięki przyrody – 6.06.2022

20220606_094833 Czy wiecie, że wszystkie dźwięki jakie słyszymy wokół nas to muzyka natury ? Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że muzyka może być nie tylko w radiu, telefonie, telewizji lub koncercie. Dźwięki, które nas otaczają to swoista muzyka. Może być to jadący samochód, no nie do końca nam się podoba to brzmienie, ale śpiew słowika czy szum fal to jest to ! Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że szumiące drzewa mają swoją muzykę, a wiatr w ich liściach to taki wybitny instrumentalista co potrafi grać na różnych przedmiotach przyrody. Ptaszki śpiewają, kurki gdakają, a kotek miałczy – każdy z nas używając swojej buzi może wydawać różne niesamowite dźwięki. Na koniec zajęć zaśpiewaliśmy fajną piosenkę z pokazywaniem na jakich instrumentach muzycznych „potrafimy” grać. – „Ja jestem muzykantem konszabelantem” !