Gimnastyka korekcyjna grupy Aniołków – 9.06.2022

20220609_121940Każdy dobrze wie, że aby zdrowym być trzeba systematycznie ćwiczyć. Najlepiej, kiedy nie są to suche ćwiczenia, a zabawy podczas których w sposób naturalny, doskonalimy precyzję ruchu, równowagę, wyczucie własnego ciała. Dzisiaj w czasie ćwiczeń wykorzystywaliśmy przybory- chusty oraz laski gimnastyczne. Rozpoczęliśmy od biegu z chustami. Każdy z nas miał za zadanie przebiegnąć na drugi koniec sali, tak, aby chusta nie spadła na podłogę. Nie było to łatwe ćwiczenie, ale udało się. Następnie sprawdzaliśmy czy nasze chusty potrafią latać. Podrzucaliśmy je wysoko w górę, ale grawitacja ciągle wygrywała. Chusty nie byłe takie magiczne, jak mówiła o nich Pani Sylwia, ale i tak doskonale się bawiliśmy. Zabawy z kolorowymi chustami dostarczały nam nowych wrażeń oraz pobudzały zmysły dotyku i równowagi. Następnie pani Sylwia rozdała nam laski gimnastyczne. Wykonywaliśmy z ich użyciem wymachy, skłony i skręty a także przeskoki. Na koniec wykonaliśmy bieg między znacznikami z wysokim unoszeniem kolan oraz ćwiczenia oddechowe z chustkami. Ćwiczyliśmy sumiennie, każdy starał się poprawnie wykonywać ćwiczenia, a pani jak zawsze pochwaliła nas i była z nas bardzo dumna 🙂