Gimnastyka korekcyjna grupy Aniołków – 23.06.2022

IMG_6049Jednym z najważniejszych czynników decydujących o prawidłowym rozwoju motorycznym jest wielkość i rozkład napięcia mięśniowego. Zaburzenia napięcia mięśniowego są przyczyną nieprawidłowych obciążeń w układnie ruchu, także przyczyniają się do powstawania zmian w obrębie mięśni, stawów i powięzi powodując wady postawy ciała. Aby do tego nie dopuścić, jak co tydzień zabraliśmy się ostro do pracy, wykonując pod okiem pani Sylwii wszystkie ćwiczenia korekcyjne i gimnastyczne. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki i biegu przez przeszkody. Skakaliśmy wysoko, uważając, żeby nie wpaść na żadną z nich. Następnie wykonaliśmy ćwiczenia koordynacyjne połączone ze skłonami i wyprostami. Z balonikiem między kolanami, uważając, żeby nie wypadł musieliśmy pozbierać wszystkie piłeczki. Łatwe? Spróbujcie sami!! Piłek było chyba z 200 a zadanie wymagało od nas ogromnego skupienia i planowania każdego ruchu. Ale wiemy, że dzięki temu będziemy nie tylko zdrowi, ale będziemy też pięknie rysować i pisać. Następnie Pani Sylwia przygotowała tor przeszkód, kształtujący przede wszystkim równowagę. Najpierw przechodziliśmy przez rozłożone szarfy, uważając żeby odpowiednio stawiać stopy, następnie przechodziliśmy po ścieżce równoważnej z szeroko rozstawionymi rękami a na koniec były przeskoki obunóż przez drabinkę. Ze wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie doskonale. Kondycyjnie jesteśmy przygotowani na wakacyjne piesze wycieczki po najwyższych górach.