Gimnastyka korekcyjna grupy Archaniołków – 23.06.2022

20220623_123824Obecnie u coraz większej liczby dzieci stwierdza się wady postawy, które mogą w przyszłości doprowadzić do wielu powikłań chorobowych. Przyczyną tego stanu jest siedzący tryb życia, który dominuje codzienność. Dzieci siedzą podczas obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, a czas wolny coraz chętniej spędzają przy komputerze, komórce czy tablecie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że już niedługo zasiądziemy z szkolnych ławkach i jeśli teraz nie zadbamy o odpowiednią dawkę ruchu, to później będziemy mieć olbrzymi problem z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała podczas aktywności stolikowych, a te w szkole niestety przeważają. Dlatego z niecierpliwością czekamy na cotygodniowe zajęcia z gimnastyki. Dzisiejsze zaczęliśmy od rozgrzewki, podczas której biegaliśmy, skakaliśmy, czołgaliśmy się, staliśmy na jednej nodze i wykonywaliśmy mnóstwo innych ćwiczeń. Następnie z balonikiem między kolanami zbieraliśmy rozrzucone przez Panią Sylwię piłeczki. Fajnie się przy tym bawiliśmy a najlepsze były pękające co chwilę balony Później ćwiczyliśmy na przygotowanym torze przeszkód. Najpierw biegliśmy przez rozłożone szarfy jak żołnierze na ćwiczeniach przez opony. Później przechodziliśmy po rozłożonym wężu, ćwicząc równowagę, następnie przeskakiwaliśmy przez laseczki gimnastyczne obunóż, starając się skakać na palcach. Na końcu należało przepleść szarfę od stóp w kierunku głowy, ćwicząc w ten sposób duże grupy mięśniowe. Zajęcia zakończyliśmy serią ćwiczeń uspokajających- oddechowych, które są również bardzo ważne.