Gimnastyka korekcyjna Archaniołków – 30.06.2022

20220630_125709Wiek przedszkolny to okres wzmożonego wzrostu organizmu dziecka. Ruch jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, nabywania doświadczeń, kształtowania nawyków, postaw i umiejętności, rozwijania uczuć społecznych .Szeroko pojęte zdrowie (w sensie fizycznym, psychicznym i społecznym) kojarzy się zawsze z prawidłowym rozwojem fizycznym i pełną sprawnością ruchową. Dlatego dziś wspólnie z Panią Sylwią ćwiczyliśmy i wykonywaliśmy wszystkie zadania. Zaczęliśmy jak zawsze od rozgrzewki- bieg po kole, podczas którego wykonywaliśmy szereg ćwiczeń: przysiady i wyskoki w górę, skłony, „kaczuszki”. Dalszą część rozgrzewki wykonaliśmy w staniu: ćwiczenia równoważne, krążenia ramion, tułowia, skłony, skręty, krążenia bioder. Zadbaliśmy o każdy, nawet najmniejszy mięsień. W części głównej wykonaliśmy tor przeszkód. Naszym zadaniem było prowadzenie piłki laseczką gimnastyczna slalomem między pachołkami. Zadanie było niezwykle trudne, wymagało od nas dużego skupienia uwagi, koordynacji, odpowiedniego dostosowania siły uderzenia, odpowiedniego zaplanowania ruchu. Piłka uciekała w różne strony, ale poradziliśmy sobie. Na koniec, żeby wzmocnić brzuch, ręce i nogi zagraliśmy w „Piłkę mrówkę”. Całość uzupełniły ćwiczenia oddechowe w pozycji skorygowanej.