Gimnastyka korekcyjna w grupie Aniołków – 30.06.2022

20220630_121031„Każdy przedszkolak o tym wie: Chcesz być zdrowym ruszaj się! Sport to bardzo ważna sprawa Są reguły, jest zabawa. Prawą nogą wypad w przód. I rączkami zawiąż but. Powrót, przysiad, dwa podskoki
W miejscu bieg i skłon głęboki. Wymach rączek w tył, do przodu. By rannego nie czuć chłodu”. My Aniołki doskonal wiemy jak ważny jest ruch i gimnastyka. Zajęcia zaczęliśmy od rozgrzewki podczas której w zabawie „Maluchy i olbrzymy” staraliśmy się biegać na palcach wysoko wyciągając ręce w górę, udając olbrzymy a następnie zamienialiśmy się w maluszki i spacerowaliśmy zwinięcie w malutkie kuleczki. Kolejną zabawą były „Sprężynki”- podskakiwaliśmy jak najwyżej trenując skoczność i siłę mięśni nóg. Podczas ćwiczenia „Ręka, noga” doskonaliliśmy równowagę. Ćwiczenie było bardzo trudne, ale wytrwale próbowaliśmy go wykonać. Podczas części głównej wykonaliśmy dużo ćwiczeń z woreczkiem, które utrwalały prawidłową pozycję ciała. Był spacer z woreczkiem na głowie, podrzucanie woreczka jedną nogą czy podskoki i wyrzut woreczka wysoko w górę. Kiedy odłożyliśmy woreczki nadszedł czas na slalom z przeszkodami. Naszym zadaniem było pokonanie przeszkód podskokami obunóż. Ostatnią zabawą był „Bieg kelnera”- ćwiczenie koordynacyjne, które było też doskonałą zabawą. Na zakończenie wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe, które wyciszyły nas i uspokoiły po intensywnej zabawie.