Gimnastyka korekcyjna Aniołków – 13.07.2022

20220713_103926Zabawy ruchowe zarówno w przedszkolu, jak i w domu pełnią wiele funkcji. W każdym z tych działań powinno się podkreślać dzieciom różnorodne korzyści, jakie daje im aktywność ruchową i dbałość o zdrowie. Dziś podczas zajęć z gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korekcji bawiliśmy się i kształtowaliśmy mięśnie naśladując czynności jakie wykonują zwierzątka czy przedmioty. Jako ptaszki siedzieliśmy w gnieździe z wysoko uniesionymi rękami i prostymi pleckami- przyjmowaliśmy prawidłowa postawę ciała. Jako samoloty, lądując, unosiliśmy w górę ręce i nogi leżąc na brzuchu. Wzmocniliśmy w ten sposób plecy i pośladki. Naśladując kotki, wykonaliśmy kocie grzbiety, mocno rozciągając mięśnie kręgosłupa. Zamieniając się w gąsieniczki, pełzaliśmy po podłodze, mobilizując do wysiłku wszystkie mięśnie. Byliśmy również jeżykami, które słysząc nadchodzącą burzę, zwijały się w kłębek. W części głównej bawiliśmy się w zabawę „Naleśnik”, która stymulowała receptory proprioceptywne i pobudzała zmysł równowagi. Następnie wspólnie z panią Sylwią pokonywaliśmy tor przeszkód skacząc w workach. Zadanie nie było łatwe, ale daliśmy radę. Na koniec uspokoiliśmy organizmy wykonując ćwiczenia oddechowe.