Gimnastyka korekcyjna Archaniołków – 13.07.2022

20220713_101810Sprawność ruchowa wg Wikipedii to umiejętność władania swoim aparatem ruchu, dzięki opanowaniu podstawowych nawyków ruchowych. Wzrost sprawności ruchowej uzależniony jest od nabytych umiejętności i doświadczeń, o co w naszym przedszkolu dbamy każdego dnia. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Ściana”, której celem jest utrwalenie prawidłowej postawy ciała. Podczas rozgrzewki z wykorzystaniem szarf rozciągaliśmy wszystkie najważniejsze mięśnie: grzbietu, brzucha i nóg. Wykonaliśmy skłony, skręty, biegi w miejscu. Przeplatanie przez szarfę rozgrzało duże grupy mięśniowe naszego ciała. Wykonując serię ćwiczeń w podporach wzmacnialiśmy brzuch, ręce, obręcz barkową i nogi. W części głównej zajęć przyszedł czas na zawody sportowe. Podzieleni przez Panią Sylwię na 2 zespoły mieliśmy za zadanie przebiec slalomem między znacznikami, trzymając na łyżce jajko. Okazało się, że nie tylko szybkość się tu liczyła. Rozegraliśmy 3 rundy, ogłosiliśmy remis a zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami oddechowymi, pamiętając, jak ważna rolę w naszym życiu pełnią mięśnie oddechowe