Gimnastyka korekcyjna w grupie Aniołków – 21.07.2022

20220721_103313Piłka rehabilitacyjna, czyli tzw. piłka gimnastyczna posiada bardzo szerokie zastosowanie, można wykorzystać ją zarówno w domu, jak i na sali fitness czy też na rehabilitacji. Z jej pomocą możemy przeprowadzić kompleksowy trening, gdyż ćwiczenia z piłką angażują do pracy wszystkie grupy mięśni. U nas w przedszkolu wykorzystaliśmy ja do ćwiczeń mięśni obręczy barkowej i brzucha, ale o tym za chwilę. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w samoloty. Na sygnał Aniołki mające szarfy w określonych kolorach startowały i krążyły po sali, pamiętając o szeroko rozpostartych ramionach. Po kilku okrążeniach lądowaliśmy, przyjmując postawę skorygowaną. Podczas kolejnej zabawy, na hasło „Powódź” szybko uciekaliśmy na drugą połowę sali siadając w siadzie skrzyżnym i układając ręce w skrzydełka. Wychodzi nam to już doskonale. W części głównej do ćwiczeń wykorzystaliśmy właśnie piłkę rehabilitacyjną. Ćwiczyliśmy na niej siłę mięśni obręczy barkowej oraz mięśnie brzucha. Podobało nam się to, gdyż były to nowe ćwiczenia i wykonywaliśmy je z ogromnym zaangażowaniem. Następnie pani Sylwia zaproponowała nam ćwiczenia w parach. Z wykorzystaniem laski gimnastycznej ćwiczyliśmy mięśnie kręgosłupa. Początkowo trudno było nam zsynchronizować ruchy, ale szybko nauczyliśmy się to robić. Pani Sylwia pilnowała, aby każdy wykonywał ćwiczenia jak należy. Dzisiejsze zajęcia zakończyliśmy krótką relaksacją.