Gimnastyka korekcyjna w grupie Archaniołków – 21.07.2022

20220721_105005Metoda Ruchu Rozwijającego to system ćwiczeń ruchowych prowadzący do poznania własnego ciała, kształtujący związek osoby ćwiczącej z otoczeniem fizycznym, prowadzący do wytworzenia się związku z drugim człowiekiem i do współdziałania w grupie oraz dzięki spontanicznemu kreatywnemu ruchowi, dający możliwość swobodnej ekspresji osobowości. Dziś podczas zajęć wykorzystaliśmy elementy tej metody. Zaczęliśmy od zabawy ruchowej samoloty. Startowaliśmy na sygnał, a po wylądowaniu przyjmowaliśmy skorygowaną postawę ciała. Następnie pani Sylwia przeprowadziła rozgrzewkę podczas zabawy „Rób to, co ja”. Wykonywaliśmy ruchy i przyjmowaliśmy pozycje rozgrzewające i rozciągające wszystkie większe i mniejsze mięśnie naszego organizmu. Kolejno podczas ćwiczeń z woreczkami wykonywaliśmy ślizgi po podłodze, pamiętając, aby wykonywać je z użyciem obu rąk jednocześnie. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego i harmonijnego rozwoju mięśni obręczy barkowej i pleców. Następnie wykonywaliśmy ćwiczenia w parach z wykorzystaniem wyżej wspomnianej metody ruchu rozwijającego. Siedząc jedno z drugim, obejmując się rękami, wykonywaliśmy delikatne kołysanie na boki. Jest to ćwiczenie prowadzące do budowania umiejętności nawiązywania relacji z drugim człowiekiem, budujące zaufanie. Kolejnym ćwiczeniem była zabawa w „Kocyk”. Jedni z nas kładli się na podłodze, a drudzy byli kocykami. Było przy tym dużo śmiechu także podczas kolejnej zabawy pt. „Masażyk”. Chyba na stałe wprowadzimy do naszych zajęć elementy tej metody, bo zajęcia z jej wykorzystaniem są pełne pozytywnej energii, a w nas budują nie tylko siłę mięśni, ale i poczucie własnej wartości.