Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Aniołków – 10.08.2022

20220810_111229Ćwiczenia gimnastyczne nie tylko działają zbawiennie na mięśnie, stawy, układ kostny, oddechowy, krwionośny, pokarmowy, ale także (a może przede wszystkim) na samopoczucie i zdrowie psychiczne. W przedszkolu, szczególnie w najmłodszych grupach wszystkie ćwiczenia mają charakter zabawowy. Zabawy ruchowe są formą działalności ruchowej, najbardziej odpowiadającą potrzebom dziecka w tym wieku, wynikającą z właściwości jego rozwoju. Wprowadzają radosny nastrój i dobre samopoczucie, dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu. Nasze dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw z woreczkami, które poprawiają refleks, pozytywnie wpływają na koncentrację, pozwalają szybciej skoordynować ruchy różnych części ciała. Następnie doskonaliliśmy umiejętność rzutu, starając się przerzucić woreczek za linię. Następnie zrobiliśmy z liny most i staraliśmy się po nim przejść, tak żeby nie spaść i nie dać połknąć żarłocznym rekinom pływającym wokół. Najfajniejsza była jednak zabawa na deskorolce. Wykonując trudne, ale ciekawe ćwiczenie, wzmacnialiśmy mięśnie rąk i tułowia. Naszym zadaniem było przesuwanie się na deskorolce w leżeniu przodem i przeniesienie woreczków z jednego miejsca na drugie. Bardzo ważne było to, aby obie ręce pracowały równocześnie. Na koniec przyszedł czas na uspokojenie organizmu i zabawy oddechowe. Bardzo fajnym pomysłem było wykorzystanie do tego baniek mydlanych, ponieważ wszystkie dzieci je uwielbiają, my również.