Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Aniołków – 16.08.2022

20220816_101812Dziś ćwiczyliśmy równowagę i motorykę za pomocą nowego przyrządu, który przyniosła dla nas pani Sylwia. Była to gra z woreczkami z piaskiem- Bean Bag, ćwiczenia wykonywane na tym urządzeniu polegają na wykorzystywaniu refleksu, co w głównej mierze oddziałuje na koordynacje zmysłów widzenia z dotykiem. Zajęcia zaczęliśmy od zabaw z kartami ruchowymi. Naśladowaliśmy poruszanie się zwierząt i różnych przedmiotów. Następnie rozciągaliśmy mięśnie rąk, grzbietu, klatki piersiowej i nóg. Podczas zabawy ruchowej ćwiczyliśmy reakcję na sygnał. W części głównej wykorzystaliśmy nowy przyrząd. Każdy z nas miał kilka prób, żeby podrzucić woreczek jak najwyżej. Kiedy już udało się to zrobić, Pani Sylwia utrudniła zadanie. Mieliśmy nie tylko podrzucić, ale i złapać woreczek. To zadanie było dużo trudniejsze. Pani Sylwia wytłumaczyłam nam, że nie musi nam się udawać za każdym razem, najważniejsze było to, że próbowaliśmy i nie zrażaliśmy się niepowodzeniami. Na koniec wykonaliśmy ćwiczenia z szarfami, kształtujące mięśnie stóp. Całość zakończyliśmy ćwiczeniami oddechowymi.