Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Archaniołków – 16.08.2022

20220816_104719Najlepszym sposobem na kształtowanie sprawności fizycznej jest wspólna zabawa, ponieważ dzieci w ten sposób naśladują dorosłych i siebie nawzajem, a tym samym wzmacniają swój układ kostny i nerwowy kształtując przy tym między innymi zmysł równowagi. Zajęcia zaczęliśmy od rozgrzewki. Musieliśmy przygotować mięśnie do wysiłku, dlatego wykonaliśmy trucht, marsz, skłony, ćwiczenia z szarfami w pozycjach wysokich, średnich i niskich. Wzmocniliśmy mięśnie brzucha, ramion, pośladków i nóg. Następnie ćwiczyliśmy z takim nowym przyrządem. Zabawka służy nie tylko do podrzucenia i łapania woreczków, ale także można ją wykorzystywać do innych ćwiczeń, w tym równowagi. To wszystko przekłada się na wzrost umiejętności i nasz rozwój. Naszym zadaniem było wybicie woreczka jak najwyżej i złapania go, zanim spadnie na podłogę. Szło nam całkiem dobrze. Mieliśmy przy tym dużo zabawy i śmiechu, ponieważ nie raz woreczek zamiast na podłodze, wylądował na czyjejś głowie. Na koniec wykonaliśmy ćwiczenia z piłeczkami, których celem było kształtowanie koordynacji. Fajnie dziś było… Ciekawe co wymyśli nasza pani od gimnastyki następnym razem.