Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Archaniołków – 6.09.2022

20220906_110100Dziś mieliśmy pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korekcji. Zajęliśmy się kształtowaniem orientacji przestrzennej i koordynacji wzrokowo- ruchowej. Doskonaliliśmy sprawność ogólną, wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające mięśnie ramion i obręczy barkowej oraz rozwijaliśmy szybkość reakcji i zwinność. Zajęcia zaczęliśmy od zabawy w „Jeżyka”. Kolczastą piłeczką wykonywaliśmy masaż stóp a następnie podawaliśmy piłkę do kolegi lub koleżanki z grupy, przypominając sobie ich imiona. Siedząc w siadzie skulnym z rękami opartymi za plecami ćwiczyliśmy przy tym mięśnie ramion. Kolejną zabawą była zabawa w „Wiewiórki”, które skakały obunóż między szarfami a na klaśnięcie szybko szukaliśmy wolnej dziupli i siadaliśmy skrzyżnie unosząc rączki i prostując plecki. W części głównej wykonywaliśmy szereg ćwiczeń wzmacniających mięśnie posturalne. Później podzieleni na zespoły rywalizowaliśmy podczas zabawy „Kto pierwszy” pokonując salę na czworakach, skacząc czy chodząc w podporze tyłem. Zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami rozciągającymi czyli tzw. „stretchingiem” .