Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Aniołków – 8.09.2022

20220908_103859Ważnym aspektem rozwoju fizycznego dzieci jest stabilizacja, której często się nie zauważa. Jest to utrzymanie postawy ciała w różnych pozycjach, a także w trakcie ruchów. Jest to odpowiednie napięcie mięśni tułowia co zapewnia kontrolę mięśniową nad miednicą i kręgosłupem. Dziś zajęliśmy się doskonaleniem stabilizacji. Po zabawie w „Samoloty” podczas której reagowaliśmy na sygnał i lądowaliśmy na brzuchu z rękami i nogami uniesionym do góry, ćwicząc w ten sposób mięśnie tułowia, rąk i nóg, wykonaliśmy szereg ćwiczeń zwinnościowych, skocznych, rzutnych i koordynacyjnych- wszystkie dostosowane do naszych możliwości i preferencji. Następnie bawiliśmy się z Panią Sylwią piłką plażową. Ćwiczyliśmy kopanie piłki do celu oraz odbijanie stopami w leżeniu na plecach, wzmacniając mięśnie brzucha. Kolejnym zadaniem było przejście przez obręcz w taki sposób, aby nie dotknąć jej żadną częścią ciała. Raz się udało, raz nie, ale staraliśmy się bardzo. Zajęcia zakończyliśmy zabawą z piórkami, podczas której wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe i rozluźniające.