Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Archaniołów – 8.09.2022

20220908_110254Dzisiaj już drugi raz w tym tygodniu mieliśmy zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej, ponieważ ruch jest niezbędny, aby wykształciły się jakiekolwiek funkcje ciała i mózgu. Bez względu na budowę i funkcjonowanie układu ruchowego i nerwowego dzieci, możemy stymulować jego sprawność fizyczną. Możemy wykorzystać przede wszystkim naszą pomysłowość, wszystko co mamy pod ręką, aby zachęcić do działania. Podczas dzisiejszych zajęć pani Sylwia wykorzystała 3 obręcze hula- hop i kolorowe piórka. Po krótkiej rozgrzewce, która sprawiła, że wszystkim zrobiło się gorąco przeszliśmy do części głównej. Z obręczy ułożyliśmy tor przeszkód i z jego pomocą ćwiczyliśmy skoczność, siłę mięśni nóg a następnie też ramion. Następnie przechodziliśmy przez tunel złożony z dwóch, a w kolejnym etapie z trzech hula- hop, w taki sposób, aby nie dotknąć żadnego z kółek. Okazało się, że nie jest to takie proste jak się wydaje. Jesteśmy mali, ale zmieszczenie się w tunelu wymagało od nas skupienia i precyzji oraz opanowania chęci podskakiwania, biegania i szaleństwa. Na koniec z wykorzystaniem kolorowych piórek wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające mięśnie oddechowe a także mięśnie całego ciała poprzez podążanie za piórkiem w pozycji leżenia na brzuchu (czołganie). Poprzez stwarzanie sytuacji ambitnych, które nas motywują, ale nie przerastają mamy poczucie zadowolenia, sukcesu i chęci wykonywania ćwiczeń więcej i więcej.