Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Aniołków – 13.09.2022

20220913_101843Spostrzegawczość jest cechą pożądaną, gdyż razem z jej rozwojem rozwija się też m.in. nasza orientacja przestrzenna, pamięć wzrokowa, zdolność do analizy i syntezy, czyli różne składowe cechy naszej inteligencji. A ponieważ chcemy być mądrzy i zdrowi, razem z panią Sylwią chętnie wykonujemy wszystkie ćwiczenia, tym razem doskonalące właśnie naszą spostrzegawczość. Rozpoczęliśmy od zabawy „Kolory” i podczas biegu swobodnego po sali musieliśmy uważnie obserwować jaki kolor pokazuje nam Pani Sylwia i wykonywać zadania- żółty- udawaliśmy słoneczka, zielony- szumiące drzewa, niebieski- pływanie a czerwony- bieg po gorącej lawie. Naszym kolejnym zadaniem było zbieranie przedmiotów w określonych kolorach i wrzucenie ich do hula- hop czyli studni. Kolejnym ćwiczeniem było łowienie rybek pływających w akwarium. Wzmacnialiśmy w ten sposób mięśnie brzucha i grzbietu i wcale nie przeszkadzało nam, że rybki ciągle nam uciekają. Na zakończenie pobawiliśmy się trochę woreczkami. Podrzucaliśmy je wysoko pod sufit a następnie spacerowaliśmy, trzymając je na głowie. Z tym ćwiczeniem jest zawsze dużo śmiechu Ostatnia zabawa polegała na unoszeniu rąk i nóg do góry, opierając się tylko na brzuchu na sygnał „Podłoga parzy” . Zadanie powtarzaliśmy kilka razy, starając się utrzymać pozycję za każdym razem odrobinę dłużej.