Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Archaniołków – 13.09.2022

20220913_103953Mięśnie posturalne biorą udział w utrzymywaniu prawidłowej, pionowej postawy ciała człowieka. Ogólnie mówiąc, zalicza się do nich mięśnie pleców, barków i tłoczni brzusznej. Wzmacnianie i rozciąganie mięśni posturalnych jest niezwykle ważne, ponieważ utrzymanie dobrej kondycji i sprawności tych mięśni umożliwia zachowanie zdrowia oraz wpływa na jakość życia. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Kolory”. Maszerując po sali mieliśmy za zadanie obserwować, w jakim kolorze woreczek pokazuje nam Pani Sylwia i odpowiednio reagować na ustalone kolory. Do zapamiętania było 5 kolorów i 5 ruchów. Poza rozgrzaniem mięśni, ćwiczyliśmy tutaj także spostrzegawczość. Podczas kolejnej zabawy „Kolorowe wyścigi” Pani Sylwia podzieliła nas na 2 zespoły i każdy z zespołów miał za zadanie zebrać rzeczy w określonym kolorze i w konkretny sposób zanieść do swojego magazynu. Podczas tej zabawy ćwiczyliśmy mięśnie nóg, brzucha i ramion. W części głównej wzmacnialiśmy mięśnie brzucha, ramion, pośladków i nóg. W kolorowym akwarium pływały kolorowe rybki (woreczki, piłeczki, szarfy) i naszym zadaniem było ich złowienie. wszystko byłoby łatwe, gdyby pani Sylwia nie wymyśliła, że rybki można łowić tylko stopami a następnie ręką, ale w pozycji podporu. Ciężkie ćwiczenia, ale poszło nam znakomicie. Kolejna zabawa to „Kolorowy pająk” podczas której rozwijaliśmy szybkość reakcji, spostrzegawczość i wzmacnialiśmy mięśnie postawne. Na koniec pani zaproponowała rozciąganie i rozluźnianie. Na hasło „Czerwone” zatrzymywaliśmy się podczas ruchu rozciągając mięśnie a na hasło „Zielone” powtarzaliśmy ćwiczenie kilka razy.