Gimnastyka ogólnorozwojowa w grupie Aniołków – 27.09.2022

20220927_105632Niezmiernie ważną formą zajęć ruchowych w przedszkolu, obok ćwiczeń porannych, gier i zabaw, są ćwiczenia gimnastyczne. Dostarczają one dzieciom jeszcze więcej możliwości do rozwoju motorycznego. Od samego rana mamy duże pokłady energii, które musimy dobrze spożytkować, dlatego tak chętnie wykonujemy wszystkie zadania ruchowe, jakie proponują nam nasze Panie. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw z drabinką koordynacyjną, dzięki czemu rozgrzaliśmy się, a także doskonaliliśmy równowagę ciała i wzmacnialiśmy mięśnie postawne. Przechodząc w wyobraźni do kuchni i wykonując kolejne zadanie ćwiczyliśmy szybkość, refleks i zdolności manualne. Następnie staraliśmy się poprawić wydolność organizmy wykonując „Huśtawkę” i kołysząc się na plecach, „Karuzele”- turlając się po podłodze oraz „Skoki do piaskownicy” wykonując skoki w dal. Podczas zabaw z piłeczką udawaliśmy, że znajdujemy się w łazience, a piłeczka t mydło, który myjemy całe ciało. W tej zabawie utrwalaliśmy nawyk higieny osobistej, ale przede wszystkim ćwiczyliśmy chwyt piłki dłonią i jej różnorodne wykorzystanie. Na koniec wykonaliśmy ćwiczenia rozluźniające i wyciszające nasz organizm.